O nas

Spółka Schavemaker Invest

Schavemaker Invest to spółka wchodzącą w skład Grupy Schavemaker założonej w 1967 roku w Holandii. Schavemaker Invest działa na polskim rynku od 2004 roku a od 2007 roku jest właścicielem i operatorem Terminala Kontenerowego w Kątach Wrocławskich. Grupa Schavemaker posiada ponad 350 własnych pojazdów ciężarowych typu EURO-6 oraz blisko 80 000 m2 powierzchni magazynowych na terenie Europy. Aby poznać historię Grupy oraz zakres oferowanych usług zapraszamy na stronę www.schavemaker.com

Terminal Kontenerowy w Kątach Wrocławskich (okolice Wrocławia) to terminal drogowo-kolejowy zlokalizowany w transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Terminal stanowi element Korytarza Bałtyk-Adriatyk biegnącego przez sześć państw Unii Europejskiej – Polskę, Republikę Czeską, Słowację, Austrię, Włochy i Słowenię. Korytarz ten łączy porty bałtyckie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Świnoujściu z portami adriatyckimi w Trieście, Wenecji, Rawennie i Koprze.

Aktualnie w pobliżu Terminala funkcjonują cztery specjalne strefy ekonomiczne:

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna „EURO-PARK WISŁOSAN",
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna,
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”
Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości.

JESTEŚMY NAJLEPSI

Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terminali śródlądowych, oferujemy doskonałe położenie terminala i bardzo szeroki zakres usług. Jesteśmy podmiotem całkowicie niezależnym od przewoźników kolejowych. Nie boimy się nowych wyzwań.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami!